Home

Shqiperia socialiste

The Socialist Party of Albania (Albanian: Partia Socialiste e Shqipërisë ; Italian: Partito Socialista Albanese, PS or PSSh), is a social-democratic political party in Albania; it gained power following the 2013 parliamentary election. The party seated 66 MPs in the 2009 Albanian parliament (out of a total of 140) Shqipëria Socialiste, Tirana, Albania. 11,683 likes · 906 talking about this. Jeta ne Shqiperine Socialiste. Info, foto & video te pa publikuara me pare... Shqipëria Socialiste, Tirana, Albania. 11,792 likes · 1,166 talking about this. Jeta ne Shqiperine Socialiste. Info, foto & video te pa publikuara me pare. Life in People's Socialist Republic of Albani

Socialist Party of Albania - Wikipedi

 1. shqiperia socialiste About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features © 2021 Google LL
 2. derit të gjithë qytetarëve të Tiranës Apeli publik i Partisë Socialiste për Partinë Demokratike Të reja. 04 May. Çdo parti politike duhet të lexojë me kujdes vullnetin e qytetarëve shqiptarë të shprehur përmes votës.
 3. Republika Popullore e Shqipërisë ishte emërtimi zyrtar i shtetit në Shqipëri nga 1946 deri në 1976. Kushtetuta e 1976-s e ndryshoi në Republika Popullore Socialiste e Shqipërisë, i cili ishte emërtimi zyrtar i vendit nga 1976 deri në 1991. Stema i Shqiperisë prej 1945 - 1992

Një shtet socialist apo republikë socialiste (nganjëherë shtet i punëtorëve) i referohet çdo shteti që është kushtetut ë kushtuar krijimit të socializmit. Në përdorimin perëndimor, termi shteti komunist shpesh përdoret në referencën e shteteve socialiste të një partie të qeverisur nga partitë që respektojnë një variant të marksizmit-leninizmit, edhe pse këto shtete. Partia Socialiste e Shqiperise has 22,337 members. Ne besojmë tek Shqipëria dhe shqiptarët. Besojmë tek një Shqipëri e respektit dhe besimit tek çdo njeri, ku askush nuk duhet të dështojë për shkak të gjinisë, krahinës, përkatësisë fetare, etnike apo politike. Ne besojmë tek një Shqipëri e punës, e shpërblimit sipas punës dhe e taksimit të ndershëm, ku çdo shqiptar gëzon të drejtën e punës dhe sipërmarrjes dhe askujt nuk i mohohet mundësia për të jetuar me. Partia Socialiste e Shqipërisë është aktualisht mazhoranca ne Shqipëri. Ajo lindi në vitin 1991 pas shkrirjes së Partisë së Punës së Shqipërisë. Lider i kësaj force politike është Edi Rama

Partia Socialiste e Shqipërisë. Gefällt 188.388 Mal · 64.408 Personen sprechen darüber · 25 waren hier. Shqipërisë i duhet një ndryshim rrënjësor. Ju e doni këtë ndryshim dhe ne jemi gati ta bëjmë të.. Së paku Shqipëria socialiste kishte dinjitet. shprehet autori i librit dhe i artikullit të revistës. Në veshët e gazetarit Oricio, që ka njohur pak ose aspak Shqipërinë socialiste të zonjës Hoxha e që sheh sot atë të dishepullit të saj, zotit Nano, këto fjalë tingëllojnë deri diku bindëse e jo fyese. Sigurisht nuk mund të kenë të njëjtin tingëllim në veshët e atyre shqiptarëve që kanë jetuar deri diku normalisht në gjysmën e dytë të shekullit të shkuar. Lëvizja Socialiste për Integrim (shurtesa politike LSI) është parti politike në Shqipëri. Emri i plotë i partisë është Lëvizja Socialiste për Integrim dhe inicialet e saj janë LSI, të cilat përdoren në simbolin, flamurin, vulën dhe në të gjithë dokumentat zyrtare të partisë. Kjo parti u krijua në vitin 2004. Kryetar LSI-së që nga themelimi ishte Ilir Meta por me. Partia Socialiste ka fituar 52.6%, duke marrë 8 mandate. Partia Demokratike ka fituar 42.9% të votave, që përkthehen në 6 mandate. Lëvizja Socialiste për Integrim 3.0% të votave. Rezultati në Kukës. Në qarkun e Kukësit rezulton se PD merr fitoren pasi 63.8% e qytetarëve kanë votuar për të djathtën duke i dhënë dy mandate, ndërsa 35% kanë votuar për PS duke i dhënë një.

Gatishmëria e ushtrisë, për 72 orë 750 mijë ushtarë nën armë Strukturat ushtarake e viteve '80 lejonte që për 72 orët e para, të mund të bëheshin gati për luftë të paktën 750 mijë njerëz. Nëse.. Shqipëria socialiste dhe gazeta Zëri i popullit, edhe më parë se të tjerët, kanë të drejtën të thonë fjalën e tyre për vrasjet dhe torturat e egra që u bënë nga UDB-ja dhe ushtria serbe kundër shqiptarëve të Kosovës. Dhe nuk është hera e parë që bëhet një gjë e tillë. Historia nuk harrohet, ajo është e shkruar Albanien (albanisch unbestimmt: Shqipëri, bestimmt: Shqipëria), amtlich Republik Albanien (albanisch Republika e Shqipërisë), ist ein Staat in Südosteuropa auf der Balkanhalbinsel.Das Staatsgebiet grenzt im Norden an Montenegro und den Kosovo, im Osten an Nordmazedonien und im Süden an Griechenland.Die natürliche Westgrenze wird durch die Küsten des Adriatischen und des Ionischen. shqiperia-socialiste. Kurt Farka on March 25, 2018 Leave a reply Cancel reply. Your email address will not be published. Required fields are marked * Comment. Name * Email * Website. Notify me of new posts by email. Lajmet e fundit. LETRA PER KUVENDIN. Presidenti publikon shkresat për ngjarjen në Kavajë dhe përplasjen në Elbasan: - Policia e Prokuroria mund ta kishin shmangur vrasjen e.

Etiketë: Shqiperia Socialiste 1976, Viti kur Kori i Prishtinës 'Kolexhium' interpretonte Këngën e Rexhës në Shqipërinë Socialiste (VIDEO) Posted on 14 Shtator, 2020 14 Shtator, 2020 by Kult Plus. Këngën e Rexhes e dijmë të gjithë, e kemi dëgjuar e vazhdojmë ta dëgjojmë të këndohet nga këngëtarë të ndryshëm, një këngë me një histori tejet të dhimbshme, shkruan. Sipas burimeve të Republikës Socialiste të Kinës, Shqipëria ka përfituar gjatë peridhës 1960-1978 rreth 5 miliardë dollarë ndihma ekonomike dhe financiare. Sot kjo vlerë përllogaritet rreth 25 miliardë dollarë, sa buxheti i 10 viteve të fundit në Shqipëri të marra sëbashku Shqipëria socialiste dhe gazeta Zëri i popullit, edhe më parë se të tjerët, kanë të drejtën të thonë fjalën e tyre për vrasjet dhe torturat e egra që u bënë nga UDB-ja dhe ushtria serbe kundër shqiptarëve të Kosovës. Dhe nuk është hera e parë që bëhet një gjë e tillë. Historia nuk harrohet, ajo është e.

Shqipëria e ardhmja jonë! #PSPUKE2021 , skuadra jonë fituese, me në krye drejtuesin e qarkut Shkodër z. Ilir Beqaj. Të gjithë bashkë plot energji dhe besim për të arritur objektiva ambiciozë... Partia Socialiste nuk është një formacion politik me ide. Është një grumbull i madh interesash që nuk kanë as filozofi, as ide, as ideologji, pra, asgjë. Partia Socialiste Shqiptare është vazhduesja e Partisë Komuniste. Pjesa më e madhe e anëtarësisë së saj janë komunistët që kanë si kult Enver Hoxhën, por kjo e vërtetë nuk thuhet asnjëherë. Ata janë aty, pra, në. Në Shqipëri, kur janë numëruar afro 50 për qind e kutive të votimit, Partia Socialiste e kryeministrit Edi Rama rezulton të jetë fituese e qartë e zgjedhjeve të së dielës duke siguruar deri tani e vetme kontrollin e shumicës së Parlamentit.. Socialistët, nga numërimi deri në orën 13.30, ka marrë 51.6 për qind të votave, ose 10.3 pikë më shumë krahasuar me rezultatin e.

Riesenauswahl an Markenqualität. Folge Deiner Leidenschaft bei eBay! Über 80% neue Produkte zum Festpreis; Das ist das neue eBay. Finde ‪shqiperia‬ Shqiperia socialiste marshon by , unknown edition, Hooray! You've discovered a title that's missing from our library.Can you help donate a copy Shqipëria Socialiste, Tirana. 11.773 Me gusta · 1.426 personas están hablando de esto. Jeta ne Shqiperine Socialiste. Info, foto & video te pa publikuara me pare. Life in People's Socialist Republic..

Shqiperia Socialiste - YouTub

PS.AL - Partia Socialist

Republika Popullore e Shqipërisë - Wikipedi

 1. istrit, njëherësh Kryetar i Partisë Socialiste, Edi Rama: Përshëndetje të gjithëve dhe shumë fale
 2. istri Edi Rama, nga këndi i komunikimit në Dropull, bëri me dije se në Gjirokastër falë investimeve të bëra nga qeveria janë duke lindur çdo ditë [
 3. Shqipëria Socialiste is on Facebook. To connect with Shqipëria Socialiste, join Facebook today. Join. or. Log In. Shqipëria Socialiste. Termeti katastrofik i 26 Nentorit, pervec viktimave, te lenduarve dhe shkaterrimeve materiale, nxori ne pah edhe zullumet e nje mjedisi social-arkaik te krijuar artificialisht pas viteve 1990. Nxori ne pah se nje grua ne Durres qe i ishte shembur gjysma e.

Partia Socialiste mori 74 mandate, Rama: Shqipëria fitoi E Mërkurë, 28 Prill 2021, 08:59 Përfundimi i procesit të numërimit në të gjithë vendin prodhoi fituese Partinë Socialiste, e cila siguroi 74 mandate, e ndjekur nga Partia Demokratike me 59, Lëvizja Socialiste për Integrim 4 dhe Partia Social Demokrate me 3 time.al : Sejdiu këtë e ka thënë nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Twitter, derisa ka ironizuar me rezultatin e zgjedhjeve në Shqipëri. Ishin dal llafe në sheher që Edi po e lyp e një revansh në zgjedhjet nacionale të.

Ndërsa lideri i opozitës Basha tha se më 25 prill nuk çlirohet vetëm Shqipëria, por edhe Partia Socialiste. Sipas tij, me ndryshimin e pritur të 25 prillit, fiton Shqipëria, fitojnë edhe socialistët e zakonshëm. 'Do ta ndërtojmë këtë vend që është i bekuar nga Zoti me burime njerëzore dhe natyrore' tha Basha ndërsa theksoi se filozofia e tij politike nuk është. Shqipëria e kishte në plan luftën për Kosovën edhe me ish-Jugosllavinë 21 Tetor 2014 - nga Kolonel Sulejman Abazi. Ideja e gjithhershme se: Kosova duhej çliruar me çdo kusht, nuk mori jetë vetëm..

Shqipëria socialiste 1970-Dokumentar i rralle

 1. Am 28. Juni 2009 fanden Parlamentswahlen in Albanien statt. Es waren die sechsten Wahlen zum Kuvendi i Shqipërisë, dem albanischen Parlament, seit dem Sturz des kommunistischen Regimes 1990/91. Sali Berisha von der Partia Demokratike (PD) ging als Sieger aus der Wahl hervor
 2. istri i Shqipërisë dhe kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, dhe kryetari i opozitës dhe njëkohësisht kryetari Partisë Demokratike të Shqipërisë (PD), Lulzim Basha, reaguan pa
 3. Të rinjtë socialistë i bashkohen Bashës: ai që nuk drejton dot shtëpinë e tij, Partinë Socialiste, nuk mund të drejtojë vendin, Shqipërinë. Basha pret socialistët që i bashkohen opozitës. Të rinjtë e majtë: Jemi larg liderëve që ironizojnë dhe shpërfillin qytetarët. Gjuha e urrejtjes e papranueshme. Kryedemokrati Basha ka pritur ditën e sotme dy anëtarë të Partisë.
 4. Nga Stalini te Mao, Shqipëria socialiste në analizën e Dr. Elidor Mëhillit 23 shkurt, 2018 Ardita Dunellari Ndajeni . Shiko komentet. Print. Rrethanat, ngjarjet dhe aktorët që i dhanë formë historisë pas Perdes së Hekurt mbeten një burim interesi për historianët dhe akadamikët megjithëse kanë kaluar dekada që nga hapja e sferës ish-komuniste. Studiuesi Elidor Mëhilli jep.
 5. istri foli dhe për largi
 6. Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UTPër më shumë lexoni në:http://www.oranews.tv/emisionet/360grade/rreziku-rus-apo-brukseli-po-na-afron-me-be-be.
 7. e qëndrimit në lidhje me çështje të rëndësishme të politikës së brendshme dhe të.

Shqipëria - Wikipedi

Shqipëria socialiste Sunduesit e rinj të Shqipërise trashëguan një vend jashtezakonisht të varfër, të persekutuar nga analfabetizmi, gjakmarrja fisnore, shumllojshmëria e semundjeve epidemike dhe mungesa fantastike e të drejtave më themelore civile dhe qytetare. Për eliminimin e tyre komunistët ndërmoren një program radikal modernizimi që synonte pavarësine sociale dhe. Përfundimi i procesit të numërimit në të gjithë vendin prodhoi fituese Partinë Socialiste, e cila siguroi 74 mandate, e ndjekur nga Partia Demokratike me 59, Lëvizja Socialiste për Integrim 4 dhe Partia Social Demokrate me 3. Fill pas fitores, dje kryeministri Rama zhvilloi një takim në sheshin Skënderbej, ku ftoi të gjithë mbështetësit. Ai i [

time.al : Perditesimi i fundit Apr 25, 2021 Ka arritur në 45.49%, numri i qytetarëve që kanë votuar në të gjithë vendin në 1640 Qendra Votimi nga 5199 që janë në total në rang kombëtar. Eshtë Tirana qyteti që kanë votuar më shumë. Shqipëria Socialiste | Shteti Stanilist Enver Hoxha. Sunduesit e rinj të Shqipërise trashëguan një vend jashtezakonisht të varfër, të persekutuar nga analfabetizmi, gjakmarrja fisnore, shumllojshmëria e semundjeve epidemike dhe mungesa fantastike e të drejtave më themelore civile dhe qytetare. Për eliminimin e tyre komunistët ndërmoren një program radikal modernizimi që synonte. Partia Socialiste dhe ajo Demokratike duket se kanë bërë paqe në qarkun e Vlorës. Socialistët kanë marrë 52.56 % të votave e ndërsa demokratët 33.84 %, e përkthyer në mandate , 8 me 4. Në mbyllje të procesit të numërimit në një nga KZAZ në Sarandë, është parë edhe një përqafim miqësor mes dy rivaleve, ministres.

Partia Socialiste 44,00 % 2 mandate deputeti . Aleanca e PD-së 31.75% 2 mandate deputeti. LSI 19.5%. Pra Aleanca PD 2 deputete dhe PS 2 deputete. Shqipëria është udhëhequr në 8 vitet e fundit nga PS-ja e Edi Ramës, i cili herën e fundit fitoi i vetëm mbi 50 për qind të numrit te deputeteve. LSI-ja atëherë e Ilir Metës, me të cilën Rama kishte nisur udhëheqjen, kaloi ka opozita. Të dielën në Shqipëri mbahen zgjedhjet e përgjithshme Risia e këtyre zgjedhjeve është fushata dhe procesi i votimit nën kushtet e pandemisë, sistemi i ri zgjedhor, votimi dhe numërimi elektronik (që do të aplikohet si projekt pilot) dhe konkurrimi i disa partive të reja Qëndroi për rreth 4 muaj si Ministëri i Brendshëm, por Dritan Demiraj arriti të kuptojë të gjithë skemën, sesi mbijetojnë grupet kriminale në vendin tonë. Në një intervistë ekskluzive për Tpz.al, Demiraj hodhi akuza të forta, duke thënë se bandat janë në mbështetje të hapur të Partisë Socialiste, dhe se interesi mes njëra-tjetrës, është i [

Shqipëria Socialiste - Faceboo

Dy funksionarë të Partisë Socialiste u pritën sot në një takim nga kreu demokrat Lulzim Basha. Kemi marrë garancinë e liderit të PD-së, do të çojmë përpara zërin e rinisë durrsake, - u shprehën Ardit Kërtusha dhe Serian Mazreku. Dy aktivistët dhe figura të rëndësishme të socialistëve në qytetin e Durrësit kanë shprehur pakënaqësitë e [ Partia Socialiste (PS) e drejtuar nga kryeministri aktual Edi Rama, kërkon një mandat të tretë qeverisës. Ndërsa, Partia Demokratike (PD) në opozitë, e drejtuar nga Lulzim Basha, kërkon ta marrë drejtimin e vendit pas tetë vjetësh në opozitë. Një aktor i rëndësishëm në vend është edhe partia Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI), që udhëhiqet nga Monika Kryemadhi. Kjo. Uroj Partinë Socialiste të Shqipërisë dhe kryetarin e saj z. Edi Rama për suksesin e arritur në zgjedhjet e 25 Prillit. Uroj Republikën e Shqipërisë dhe qytetarët e sajë për maturinë e treguar, qetësinë e ruajtur dhe mbarëvajtjen e zgjedhjeve demokratike. Besojë fuqishëm që Republika e Shqipërisë dhe institucionet e saja do të vazhdojnë përpjekjen e tyre për t'u. Ish-aleati i Edi Ramës paralajmëron 'tërmet' brenda Partisë Socialiste: Tani iu erdhi radha dhe atyre! Pas këtyre zgjedhjeve PS nuk do të 15 MARS 2021. Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, paralajmëron fundin e Partisë Socialiste pas 25 prillit. Si një aleat i dikurshëm i tij, ai tha se Rama ka si mision ka shkatërrimin e PS-së, e. Marshon Shqiperia socialiste. Pjesa 4. Juston Susie. Follow. 6 years ago | 29 views. Marshon Shqiperia socialiste. Pjesa 4. Report. Browse more videos. Playing next. 10:30. Al Pazar - Marshon Shqiperia Socialiste - 28 Dhjetor 2019 - Show Humor - Vizion Plus.

Normalizohet situata në aeroportin ndërkombëtar Nënë Tereza në Rinas. Kontrollorët e trafikut ajror janë kthyer në vendet e tyre të punës Deputeti i Partisë Socialiste, Bashkim Fino ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare. Fino, prej kohësh luftonte me Covid-19, por pavarësisht përpjekjeve nuk mundi t'ja dalë. Lajmin e ka bërë me dije zëvendëskryeministri Erion Braçe përmes një postimi në Facebook. Tani je në qiell miku im!- shkruan Braçe në foton e publikuar me ish-kryeministrin shqiptar. Nga ana tjetër. Fashisti Indro Montaneli per Enver Hoxhen: - Burri i shtetit më jetëgjatë përsa i përket ushtrimit të pushteti. - E fitoi pushtetin si partizan. - E bëri Shqipërinë të papenetrueshme prej askujt,.. Shqiperia ime. 1,395 likes · 1 talking about this. like te lutem shum kete faqe esht super ---->

Shqipëria do të mbajë zgjedhjet më 25 prill, atje ku Partia Demokratike po kërkon të rikthehet në pushtet, teksa Partia Socialiste po kërkon edhe një mandat tjetër. Lorik Cana është pyetur nga ndjekësit e tij në Instagram se për kë do të votojë, teksa ish-futbollisti nga Gjakova nuk hezitoi të tregojë se mbështetë partinë e Edi Ramës Partia Socialiste rrëzon dy dekretet e presidentit Ilir Meta. 04/05/2021 | 21:25. Kuvendi i Shqipërisë në seancën e sotme plenare, e para pas zgjedhjeve të 25 Prillit, por me deputetët e vjetër miratoi gjashtë akte normative dhe rrëzoi dy dekrete të Presidentit Ilir Meta. Ndryshimi i buxhetit të vitit 2021, marrëveshja për furnizimin me vaksina anti-COVID-19 Coronavax, akti.

Fotot e rralla, varfëria e njerëzve në qytetet eGjirokastra - Wikipedia

Të ndalim shpopullimin, të kthejmë besimin tek shqiptarët dhe rinia, të rrisim ekonominë dhe të garantojmë punësimin e mirëpaguar. LSI do të ndërtojë një Shqipëri ku çdo qytetar, çdo i ri, grua, mësues, mjek, inxhinier, biznesmen, punon me përkushtim, me dinjitet, si në shtëpinë e tij Shqiperia arkeologjike / Teksti nga Muzafer Korkuti by: Korkuti Muzafer, et al. Published: (1971) Shqipëria turistike : Natyra dhe trashëgimia kulturore Published: (2004) Regard sur la Republique Populaire Socialiste d' Albanie Published: (1978 Shqiperia socialiste marshon / Lists. This work is on 0 lists. Are you sure you want to remove Shqiperia socialiste marshon from this list? No lists yet! Recent Activity. When What Who Comment; 13 minutes ago: Week 27 Reading (list) - diff. madisonhaugh: Added Blast off to Earth! to the list. 14 minutes ago: Week 27 Reading (list) - diff. madisonhaugh: Added Explore the Ocean to the list. 14.

Shqiperia Socialiste e Enverit - YouTub

 1. Shqiperia socialiste marshon. Socialist... Lot n° 303 ; Lot n ° 303. Aller au lot.
 2. 在 Facebook 上查看 Shqipëria Socialiste 的更多内容 . 登录. 或. 新建帐户. 在 Facebook 上查看 Shqipëria Socialiste 的更多内容. 登录. 忘记帐户? 或. 新建帐户. 以后再说. 相关主页. Enveristet. 兴趣. Albanian People's Army. 武装部队. Enveristët E Bashkuar. 社群组织.
 3. Marshon Shqipëria Socialiste libër i botuar në Tiranë nga Shtëpia Qëndrore e Krijimtarisë Popullore, në vitin 1984. Me 168 faqe me nota. Last edited on 23 maj 2018, at 08:14. Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe..
 4. Shqipëria Socialiste. 16 Ekim 2015 · İlgili Videolar. 7:11. Tirana - Kryeqyteti yne. Shqipëria Socialiste. 2,2 B görüntüleme · 20 Şubat. 0:50.
 5. istrive, u shpreh gjatë prezantimit të së martës se Shqipëria nuk mund të ndryshojë nga kafja. Muzhaqi është fituese nga platforma Deputeti që Duam mendon se askush nuk duhet të ndalet së luftuari. Dua të ndaj me.
 6. 作者:shqiperia socialiste marshon 出版社:shqiperia socialiste marshon 出版时间:1969-00-00 印刷时间:0000-00-00 ,购买shqiperia socialiste marshon(12开 精装)等生活相关商品,欢迎您到孔夫子旧书

作者:SHQIPERIA SOCIALISTE MARSHON 出版社:SHQIPERIA SOCIALISTE MARSHON 出版时间:1969-00-00 印刷时间:0000-00-00 页数:239 ,购买Shqiperia socialiste marshon【大红 12开 精装 】等外文旧书相关商品,欢迎您到孔夫子旧书 Zgjedhjet zhvillohen në një klimë tensionesh midis Partisë Socialiste, të udhëhequr nga Kryeministri Edi Rama dhe opozitës, përkatësisht Partisë Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim, e Presidentit Ilir Meta. Përpara ditës së votimit u depozituan rreth 160 ankesa për krime elektorale, ndodhi një vrasje dhe 4 persona u plagosën në një përplasje në Elbasan dhe u.

Shqipëria Socialiste, 티라나. 좋아하는 사람 11,829명 · 이야기하고 있는 사람들 1,282명. Jeta ne Shqiperine Socialiste. Info, foto & video te pa publikuara me pare. Life in People's Socialist Republic of Albani Ylli i kinematografisë u nda nga jeta në moshënn 59-vjeçare dhe nuk pranoi homazhe. Aktori, u hoqi mundësinë personazheve nga politika e shumë të.. Ndërsa lideri i opozitës Basha tha se më 25 prill nuk çlirohet vetëm Shqipëria, por edhe Partia Socialiste. Sipas tij, me ndryshimin e pritur të 25 prillit, fiton Shqipëria, fitojnë edhe socialistët e zakonshëm. Do ta ndërtojmë këtë vend që është i bekuar nga Zoti me burime njerëzore dhe natyrore tha Basha ndërsa theksoi se filozofia e tij politike nuk është. Shqipëria Socialiste. 25 de junio de 2017 · Albanian documentary of 1980's. Videos relacionados. 7:11. Tirana - Kryeqyteti yne. Shqipëria Socialiste. 2,2 mil reproducciones · 20 de febrero.

Feston shqiperia socialiste pjesa 4 www

 1. Nga Stalini te Mao, Shqipëria socialiste në analizën e Dr. Elidor Mëhillit. Embed. The code has been copied to your clipboard. width px height px. Facebook ; Twitter ; The URL has been copied to your clipboard No media source currently available. 0:00 0:05:31 0:00. Direct link. 264p | 16,0MB 352p | 22,6MB 576p | 50,3MB Rrethanat, ngjarjet dhe aktorët që i dhanë formë historisë pas.
 2. istër i vendit në qeverinë e Pajtimit Kombëtar, post që do ta mbante nga muaji mars deri në korrik. Fino ka mbajtur disa poste m
 3. e sinqertë të ftesës për bashkëpunim drejtuar Partisë Demokratike dhe liderit të saj Lulzim Basha. Sipas tij, kjo ftesë synon të hedhë poshtë dasitë e krijuara në shoqërinë shqiptare, që zanafillën për Ramën e kanë tek regjimi komunist. Para mbështetësve të Partisë..
 4. ALBANIE Shqiperia Socialiste Marshon [Socialist... Lot n° 12 ; Lot n ° 12. Aller au lot.
 5. e armikut të rrethuar..

Shteti socialist - Wikipedi

Partia Socialiste në pushtet e udhëhequr nga Kryeministri Edi Rama është në rrugën e duhur për të fituar zgjedhje kombëtare në Shqipëri por me një rezultat të ngushtë, sipas të dhënave të hershme. Me 55 përqind të vendvotimeve të numëruar deri të hënën në mëngjes, partia e Ramës dukej e vendosur të fitonte 50.5 përqind të votave dhe 75 vende në parlamentin me 140. Kjo është tentativa e dytë që maxhoranca socialiste bën për të larguar Ilir Metën nga posti i Presidentit, por në herën e parë PS u tërhoq dhe Komisioni Hetimor në konkluzionet e tij u mjaftua veç me rekomandime. Etiketimet. Etiketimet; Kryesor 1; TREGIME TË LIDHURA. Sport . Manchester City kalon për herë të parë në finalen e Champions League. Florenc Stafa-04/05/2021. Partia Socialiste e Shqipërisë is on Facebook. To connect with Partia Socialiste e Shqipërisë, join Facebook today. Join. or. Log In. Previous Next. Partia Socialiste e Shqipërisë . Thumana sonte është si Shqipëria sot, në çdo sektor, një zonë e ndryshuar rrënjësisht me atë që ishte pas tërmetit, ashtu si edhe Shqipëria pas rrënimit të deri para 7 vjetëve e kusur, ku. Poezi nga libri JEHONA E AROMA E DËSHIRAVE TONA DO TË VOTOJ ME 25 PRILL I GËZUAR, I VULLNETËSUAR. PËR TRIUMFIN E PARTISË SOCIALISTE E REFORMUAR E KONSOLIDUAR. ME NJERËZ TË DEVOTSHËM TË SPECIALIZUAR E TË KUALIFIKUAR. ME KONTRIBUT TË MADH TË DOBISHËM TË ÇMUAR. DO TË JEHOJ ME 6 MAJ DITA E SHËNGJERGJIT SHENJTËRUAR. [

Partia Socialiste e Shqiperise - Faceboo

Albanian Profile | Historia, Gjeografia, Zakonet dhe Traditat, Peronalitetet, Simbolet, Minoritetet, Politika e Jashtme, Politikat Sociale. Albanian Profile është një faqe web në gjuhën shqipe dhe në atë angleze e cila trajton opinione, analiza, raporte, komente, artikuj investigues, shkencorë, kulturorë, intervista dhe profile me tema dhe subjekte te ndryshëm, nga Shqipëria dhe nga. Shtëpia socialiste. Sporti në Shqipëri (1945 - 1990) Muzeu i ndërlidhjes ushtarake. Dhoma e Shefit të Shtabit . Arsimimi në Shqipëri (1945 - 1990) Bunkerizimi i Shqipërisë (1975 - 1983 Të dielën e 25 Prillit, në listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste do të jetë edhe emri im. Gjatë gjithë jetës sime si një profesionist kam punuar dhe besuar fort se korrektësia dhe besimi te njerëzit janë politika më e mirë. Gjithashtu kudo ku kam punuar e shërbyer, kam besuar se ndryshimi nis nga gjithsecili prej nesh dhe njerëzit janë më të.

Fotot e rralla, ja si ka qenë Shqipëria në vitet 1914-1918Gramoz Ruçi “befason” Asamblenë e PS: Jap dorëheqjen si

Video: Partia Socialiste e Shqipërisë - Wikipedi

Partia Socialiste e Shqipërisë - Startseite Faceboo

Ndërsa lideri i opozitës Basha tha se më 25 prill nuk çlirohet vetëm Shqipëria, por edhe Partia Socialiste. Sipas tij, me ndryshimin e pritur të 25 prillit, fiton Shqipëria, fitojnë edhe socialistët e zakonshëm. Do ta ndërtojmë këtë vend që është i bekuar nga Zoti me burime njerëzore dhe natyrore, tha Basha ndërsa theksoi se filozofia e tij politike nuk është. Kryeministri Edi Rama nga Partia Socialiste (PS) është duke e kërkuar një mandat të tretë qeverisës. Ndërsa Lulzim Basha nga Partia Demokratike (PD) i hyn kësaj gare për ta drejtuar vendin pas tetë vjetësh në opozitë. Rama bën fushatë elektorale duke prezantuar arritjet në rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit i vitit 2019, vaksinimin masiv anti. Partia Socialiste e Shqipërisë (PS), e cila nga rezultatet paraprake ka fituar zgjedhjet parlamentare në Shqipëri, ka mbajtur një miting me pjesëmarrjen e simpatizantëve dhe drejtuesve të. Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e Krastës në Elbasan. Për Ballën, dy gjëra mbeten themel i punës së PS në këtë zonë dhe konkretisht ai i procesit të legalizimit dhe urbanizimit Po sloganet Shqiperia qe duam,Deputeti qe duam apo HURI,qe duam nebythe a nuk jane njelloj! Ju kam thene me kohe o palo socialiste kolaboracioniste,se po mbeshtetni nje KALE TROJE si Edi Ramen,por ju nuk me degjuat! Ta gezoni,o njerez,se kete lloj DIKTATORI doni,qe tall bythen me ju dhe prap e duartrokisni! Reply to this comment. Edi April 17, 21:29. Boll o hajvan boll. Shko hap.

“Djalli fshihet në detaje!”/ Legalizimi i kanabisit në

Partia Socialiste triumfoi duke siguruar 74 mandate ndërsa Partia Demokratike kalon në opozitë për 4 vitet e ardhshme. Më shumë . nga Alba Times. 28 Prill, 2021 28 Prill, 2021. Newsroom. Partia Socialiste fiton bindshëm në rang kombëtar Partia Socialiste përgatitet të marrë mandatin e tretë dhe të krijojë qeverinë që do të na udhëheqë gjatë 4 viteve të ardhshme. Më. socialiste, kemi vërejtur një përzierje demografiketoksike me emigracion të lartë, kthime në nivele të ulëta, migrim potencial në të ardhmen në nivele të larta, si dhe norma të ulëta dhe në rënie të lindjeve. Në nivel agregat, Shqipëria tregon pak shenja, pas pothuajse tri dekadash të emigracionit në shkallë të gjerë, për të shënuar kalimin e ciklit të migrimit nga.

Monika Kryemadhi: E kam kaluar Covidin, ma thanë mjekët

DINJITETI I SHQIPËRISE SOCIALISTE - Dielli The Su

I 35-ti në listën e Partisë Socialiste për qarkun e Tiranës, deputeti Halit Valteri ka një ëndërr të përbashkët me kryeministrin Edi Rama: aeroportet. I ftuar në Arena, në RTV Ora, teksa hodhi poshtë programin ekonomik të Partisë Demokratike, që sipas tij është përtej kapaciteteve të Shqipërisë, Valteri u shpreh se programi i selisë blu është program ëndrrash. Gjatë bashkëbisedimit me banorët, Çuçi tha se Partia Socialiste ka aftësi ripërtëritëse dhe kur është në qeverisje, prandaj nuk e diskuton fitoren e mandatit të tretë e më pas një mandat të katërt. Ndërkohë që Partia Demokratike dhe pse ka 8 vjet në opozitë, nuk arriti do të ripërtërihej, duke ardhur para shqiptarëve sërish në këto zgjedhje me të njëjtat figura. Kryeminstri Edi Rama ka shpallur fitoren e Partisë Socialiste. Ndërsa deri tani janë numëruar gjithsej 1,540,108 vota, 48.77 % e tyre kanë votuar PS-në dhe 39.57% e votuan PD-AN. Edi Rama; Kryetari i Prishtinës; Shpend Ahmeti; Lajme të tjera. Publicistja. Kimete Berisha kërkon hallallin e atyre që i ka shtyrë të votojnë ndryshimin: Pse nuk ia ulni pagat vetes, por luani me. SHQIPERIA IME, Tirana, Albania. Tai patinka 1,5 mln. žmonių · 38 517 kalba apie tai · Čia buvo 3 551 žmogus. SHQIPERIA IME promovon bukuritë e Shqipërisë..

Frank Shkreli dhe figura e tij

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e ka nisur ditën duke postuar një video në rrjetet sociale në lidhje me rindërtimin. Bëhet fjalë për disa shkolla të rindërtuara pas tërmetit të 26 Nëntorit 2019. Në fokus të kësaj videoje, Rama ka fëmijët dhe postimin e shoqëron edhe me moton e Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 [ Ato kanë dalë publikisht në sipërfaqe që në janar të vitit 2019 kur Zëri i Amerikës botoi një lajm ku tregohej se si zyrtarë të lartë të Partisë Socialiste përdornin vendet e lira të punës në administratën e burgjeve për të punësuar militantët e tyre. Aty dëgjohej drejtorja e kabinetit të kryeministrit ti kërkonte drejtorit të burgjeve marrjen në punë të një. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nënshkruar sot marrëveshjen për koalicionin paszgjedhor me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Marrëveshja me sloganin Shqipëria, shtëpia që fiton është për zgjedhjet e 25 prillit. Si opozitë e bashkuar, PD dhe LSI do të konkurrojnë në zgjedhje me dy lista (PD-AN dhe LSI) Partia Socialiste vjen me përgjegjësinë e një barre të panjohur më parë në historinë e udhëheqjes politike e të ekzekutimit të pushtetit qeverisës. E shtrënguar të përmbushë funksione që normalisht do t'i përmbushte opozita, të përballojë fatkeqësi të rralla e me përmasa dramatike, si tërmeti e pandemia e, njëkohësisht, të arrijë të ruajë kursin e reformave. SHQIPËRIA PLOTËSOI KËRKESAT. NE DUHET TË MBAJMË PREMTIMIN! Komisioneri i BE-së Johanes Hahn në një intervistë për Der Standard shpreson për zgjidhjen e mosmarrëveshjes së emrit dhe e quan dritë të..

 • Jusos Göttingen.
 • Bücher für jugendlich Mädchen.
 • Mlpforums.
 • Gucci Gürtel aus China.
 • Tod einer Kadettin Stream.
 • 1847 Atlanta.
 • Tina Hassel jung.
 • London airports.
 • Einhorn schminken Glitzer.
 • Gasofen Wächterflamme.
 • LSA Trennleiste 20 DA.
 • Haus kaufen Stolberg Atsch.
 • XSD flattener online.
 • Was ist das zwischen uns Antwort.
 • Evro denar.
 • Röthenbach (Allgäu einkaufen).
 • Skoda 120 RS.
 • Philips Hue Garantie Dauer.
 • Weather meter gadget.
 • Bett 120x200 Komplett Set.
 • ReBuy Xbox One verkaufen.
 • Handchirurgie Bonn.
 • 9GAG.
 • Rückblick 2020 Englisch.
 • Künstlername finden Test.
 • Camping Garden Park Slowenien.
 • Abzweigkasten OBI.
 • Router Geschwindigkeit auslesen.
 • Snapchat Jahresrückblick 2020 finden.
 • Challenge accepted Instagram text.
 • Freundschaft beendet wie damit umgehen.
 • Monitor ghosting test.
 • Poolstraße 41 hamburg.
 • Gebrauchtwagen landkreis dillingen a.d. donau.
 • Https www youtube com watch v wmeng4oncmo.
 • Kalte Getränke selber machen für Kinder.
 • Kühlungsborn ertrunken.
 • Destiny 2 Emblem of the Hibiscus.
 • Best campgrounds in yellowstone.
 • FTSE 100 Kurs.
 • Talk to.